ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო
832272
55.42%
საარჩევნო ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
256547
17.08%
გიორგი გაჩეჩილაძე (მწვანეთა პარტია)
გიორგი გაჩეჩილაძე (მწვანეთა პარტია)

☎ (ქუთაისი) (+99532)2289233

☎ (თბილისი) (+99532)2281258

ოთახი (თბილისი) C-542

ოთახი (ქუთაისი) C-040

ელ. ფოსტა ggachechiladze@parliament.ge

დაბადების თარიღი 24-06-1954

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი  (18-11-2016 )

პარლამენტის წევრი

საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“

საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

პარლამენტის წევრი

საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“

საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი  (25-11-1995 - 20-11-1999)

პარლამენტის წევრი

საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი

საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

საგანმანათლებლო დაწესებულება:

თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი

სპეციალობა:

ხმელეთის ჰიდროლოგია

სამუშაო გამოცდილება

მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი, ინჟინერი (1976 - 1978)

მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი, უფროსი ინჟინერი (1978 - 1979)

მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი, უმცროსი მეცნიერი მუშაკი (1979 - 1985)

მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი, უფროსი მეცნიერი მუშაკი (1985 - 1989)

მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი, წამყვანი მეცნიერი მუშაკი (1989 - 1991)

საქართველოს „მწვანეთა პარტია“, თავმჯდომარე (1995 - 2007)

საქართველოს „მწვანეთა პარტია“, გენერალური მდივანი (2007 - )

მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი, განყოფილების გამგე (1991 - 2008)

მეცნიერებათა აკადემიის ჰიდრომეტეოროლოგიური ინსტიტუტი, მთავარი მეცნიერი მუშაკი (2008 - )

აკადემიური ხარისხი

გეოგრაფიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 19-02-2014)

ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 19-02-2014)

კომიტეტი

ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )

გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-01-2015 - 18-11-2016)

გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 19-02-2014)

დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 19-02-2014)

კომისია

„საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-03-2016 - 18-11-2016)

სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-03-2016 - 03-09-2016)

„საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-09-2015 - 18-11-2016)

საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (20-03-2015 - 18-11-2016)

სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2015 - 01-08-2015)

FaceBook Twitter Digg MySpace Delicious Google ელფოსტაბეჭდვა
თვითმმართველობის არჩევნებამდე დარჩა 21.10.2017 08:00
მედიაცენტრი live
არქივი
«« აგვისტო 2019 »»
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31