თქვენ იმყოფებით: მუნიციტიპალიტეტი თბილისი საკრებულო კომისიები
მუნიციტიპალიტეტი
აორჩიეთ წელი

კომისიები

სარევიზიო კომისია:

 

თავმჯდომარე - ბაჩილავა ნიკოლოზ;

თავმჯდომარის მოადგილე - ქავთარაძე მიხეილ;

 

წევრბი

აბაშიძე ზურაბ;  კინწურაშვილი გურამ; კუკავა კახა

ომანიძე გელა ქველაძე გიორგი შოშიაშვილი თამაზ ჩაჩანიძე გიორგი

 

დებულება

 

იურიდიულ საკითხთა და ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისია:

 

თავმჯდომარე - თევდორაძე ნინო;

თავმჯდომარის მოადგილეები - ქველაძე გიორგი; ჯინჭარაძე დავით წევრები - ბაბუნიძე ნანა; დავითაშვილი კობა; რაფავა მერაბ; ხიდაშელი თინათინ.

 

დებულება

 

 

საფინანსო-საბიუჯეტო და საინვესტიციო პოლიტიკის კომისია:

 

თავმჯდომარე - შოშიაშვილი თამაზ;

თავმჯდომარის მოადგილეები - გუგეშაშვილი მამუკა, წერეთელი დავით

წევრები

გურული კახა დავითაშვილი კობა დოლიძე ვიქტორ დოლიძე ზაურ

ქავთარაძე მიხეილ ხიდაშელი თინათინ

 

დებულება

 

 

ეკონომიკური რეფორმებისა საქალაქო მეურნეობის  კომისია:

 

თავმჯდომარე - სანაია ხვიჩა;

თავმჯდომარის მოადგილეები - რაფავა მერაბ; ცაგარეიშვილი ვახტანგ

წევრები

 

აბაშიძე ზურაბ ნადირიძე ირაკლი სამუშია ჯაბა ტყემალაძე გიორგი ჩხაიძე ნიკოლოზ წერეთელი დავით

 

დებულება

 

 

ჯანდაცვის, განათლებისა და სოციალურ საკითხთა კომისია:

 

თავმჯდომარე - დოლიძე ვიქტორ;

თავმჯდომარის მოადგილეები

სინაურიძე ზაზა;  კინწურაშვილი გურამ; წევრები

გრიგოლია ინგა თევდორაძე ნინო იონათამიშვილი კონსტანტინე კუკავა კახა მაჭავარიანი ნათელა ნიკოლაიშვილი ალექსანდრე ჯინჭარაძე დავით

 

დებულება

 

 

ურბანული დაგეგმარების და ძველი თბილისის რეაბილიტაციის კომისია:

 

თავმჯდომარე - ტყემალაძე გიორგი;

თავმჯდომარის მოადგილეები - ჩხაიძე ნიკოლოზ; შიხიაშვილი ირაკლი; წევრები - ბენდელიანი ბესარიონ; დიდებულიძე მარიამ; მაჭავარიანი ნათელა; მეტრეველი პეტრე; საგანელიძე დავით;  სამუშია ჯაბა; ურგეხელიძე სევდია.

 

დებულება

 

 

ეკონომიკური განვითარების, საინვესტიციო პოლიტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კომისია:

 

თავმჯდომარე - იონათამიშვილი კონსტანტინე;

თავმჯდომარის მოადგილეები - მეტრეველი პეტრე; ნიკოლაიშვილი ალექსანდრე; წევრები - გუგეშაშვილი მამუკა; საგანელიძე დავით;  ქოჩორაშვილი ქეთევან.

 

დებულება

 

 

ადამიანის უფლებათა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის კომისია:

 

თავმჯდომარე - გურული კახა;

თავმჯდომარის მოადგილეები - ურგეხელიძე სევდია; გაბუნია ზაზა; წევრები - გაჩეჩილაძე ზურაბ; ნადირიძე ირაკლი; შიხიაშვილი ირაკლი.

 

დებულება

 

 

გარემოს დაცვის კომისია:

 

თავმჯდომარე - ეგუტია იოსებ;

თავმჯდომარის მოადგილეები - ჩაჩანიძე გიორგი; ქურდაძე შოთა; წევრები - ბაჩილავა ნიკოლოზ; ნემსაძე გიორგი .

 

დებულება

 

 

განათლებისა და კულტურის კომისია:

 

თავმჯდომარე - ნაცვლიშვილი ვახტანგ;

თავმჯდომარის მოადგილეები - გაჩეჩილაძე ზურაბ; ქოჩორაშვილი ქეთევან; წევრები - აბაშიძე ზურაბ;  გრიგოლია ინგა; იმედაშვილი ლაშა; სინაურიძე ზაზა; ქურდაძე შოთა.  

დებულება

 

 

სახელდებისა და სიმბოლიკის კომისია:

 

თავმჯდომარე - იმედაშვილი ლაშა; თავმჯდომარის მოადგილეები - ბაბუნიძე ნანა; დვალი ირაკლი; წევრები - აბაშიძე ზურაბ;  გაბუნია ზაზა; დიდებულიძე მარიამ; სანაია ხვიჩა; ცაგარეიშვილი ვახტანგ.

 

დებულება