ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო
832272
55.42%
საარჩევნო ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
256547
17.08%
საპარლამენტო არჩევნების შედეგები (1992 წ)
პარლლამენტის თავმჯდომარედ არჩეულ იქნა ედუარდ ამბროსის ძე შევარდნაძე

1992წლის 11ოქტომბრის არჩევნების შედეგები (პარტიები)
პარტიების დასახელება მიღებული მანდატები
დემოკრატიული  პარტია 
10
ქარტია “91” 8
ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია
12
ქართველ ტრადიციონალისტა  კავშირი 7
საქართველოს მთიელთა კავშირი
1
საქ.ქრისტიანულ-ლიბერალური პარტია
0
მამულის აღორძინების საზოგადოება 1
ხალხთა მეგობრობის და სამართ. პარტია
2
საქ. ეროვნ.თანხმობის და აღორძ. კავშირი 4
ილია ჭავჭავაძის საზოგადოება
7
საქართველოს ღვთისშვილთა კავშირი 2
საქ. სოციალური სამართლიანობის კავშირი
2
სამართ. აღდგენის კავშირი-“ხმა ერისა” 0
საქ.სახელ.-ეროვნული მთლიანობის პარტია
1
საქ.მშრომელთა სოციალისტური პარტია
0
მოქ. პოლიტ. გაერთ.-მოძრ.-“ერთიანი საქ.” 0
საქ. რადიკალურ-მონარქისტული კავშირი
0
ერ. კონგრესის წმ. ილია მართლის საზ. 0
საქ. სახალხო პარტია 0
ქართველ შეფიცულთა კავშირი 0
ფიზ. მშრ. (მუშ-გლ.) პარტია-“ცხოვ. იმედი” 0
საქ. ეროვნულ-სამართლებრივი პარტია 0
საქ. ეროვნული დამოუკიდებლობის პარტია 4
საქ. ეროვნული ფრონტი-რადიკალური კავში. 2
სრ. საქ. მიწადმოქმედთა კავშ. 2
საქ. კონსტიტუციურ-დემოკრატიული კავშირი 1
საქ.ეროვნულ-რადიკალური პარტია 0
საქ. დემოგრ.საზ. ეროვნული პარტია 0
სრ. საქ. მერაბ კოსტავას საზოგადოება 5
სრ. საქ. სელიმ ხიმშიაშვილის საზოგადოება 0
საქ.სოციალ-დემოკრატიული პარტია 2
მწვანეთა პარტია 11
საქ. კონსტიტუციურ-დემოკრატიული პარტია 1



1992 წლის 11 ოქტომბრის არჩევნების შედეგები ( ბლოკები )
საარჩევნო ბლეკების დასახელება მიღებული მანდატები
“ერთობა” 14
“საქართველოს ეროვნული ერთიანობის და მთიელთა პოლიტიკური კავშირი” 1
“მშვიდობა” 29
“11 ოქტომბერი” 18


მაჟორიტარული საარჩევნო სისტემის საფუძველზე ერთმანდატიანი ოლქების მიხედვით არჩეულ იქნენ
ოლქის დასახელება
ოლქში არჩეული პარლამენტის წევრი

1. 1 მთაწმინდის
1. 2 ვაკის
1. 3 საბურთალოს
1. 4 კრწანისის
1. 5 ისნის
1. 6 სამგორის
1. 7 ჩუღურეთის
1. 8 დიდუბის
2. 9 ნაძალადევის
2. 10 გლდანის
3. 11 საგარეჯო
3. 12 გურჯაანის
3. 13 სიღნაღის
3. 14 დედოფლისწყაროს
3. 15 ლაგოდეხის
3. 16 ყვარლის
3. 17 თელავის
3. 18 ახმეტის
3. 19 თიანეთის
4. 20 რუსთავის
4. 21 გარდაბნის
4. 22 მარნეულის
4. 23 ბოლნისის
4. 24 დმანისის
4. 25 წალკის
4. 26 თეთრიწყაროს
5. 27 მცხეთის
5. 28 დუშეთის
5. 29. ყაზბეგის
5. 30 კასპის
5. 31 ახალგორის
5. 32 გორის
5. 33 ქარელის
5. 35 ხაშურის
5. 36 ბორჯომის
5. 37 ახალციხის
5. 38. ადიგენის
5. 39 ასპინძის
5. 40 ახალქალაქის
5. 41 ნინოწმინდის
6. 43 ონის
6. 44 ამბროლაურის
6. 45 ცაგერის
6. 46 ლენტეხის
6. 47 მესტიის
6. 48 ხარაგოულის
6. 49 თერჯოლა
6. 50 საჩხერის
6. 51 ზესტაფონის
6. 52 ბაღდათის
6. 53 ვანის
6. 54 სამტრედიის
6. 55 ხონის
6. 56 ჭიათურის
6. 57 ტყიბულის
6. 58 წყალტუბოს
6. 59 ქუთაისის
7. 60 ოზურგეთის
7. 61 ლანჩხუთის
7. 62 ჩოხატაურის
8. 63 აბაშის
8. 64 სენაკის
8. 65 მარტვილის
8. 66 ხობის
8. 70 ფოთის
9. 71 სოხუმის
9. 75 გულრიფშის
9. 76 ოჩამჩირის
9. 77 სოხუმის რაიონის
10. 79 ბათუმის
10. 80 ქედის
10. 81 ქობულეთის
10. 82შუახევის
10. 83 ხელვაჩაურის
10. 84 ხულოს

კვარაცხელია ვალერი
ბუაჩიძე თენგიზი
ორჯონიკიძე იზა
მუსელიანი ვახტანგი
გვერდწითელი მიხეილი
არველაძე ტახირი
რჩეულიშვილი ვახტანგი
ლეკიშვილი ნიკოლოზი
იოსელიანი ჯაბა
მჭედლიძე მიხეილი
გოდერძიშვილი გელა
დეირანაშვილი ნიაზი
დოლმაზაშვილი ავთანდილი
კობაიძე ალექსი
კაკიაშვილი ნუგზარი
მანძულაშვილი მიხეილი
მეგუთნიშვილი სოსო
ახმეტელი გიორგი(ცეზარი)
მგელიაშვილი თეიმურაზი (ჯუბო)
შარტავა ჟიური
აელიძე ივერი
სიგუა თენგიზი
კიტოვანი თენგიზი
ციხელაშვილი ტარიელი
ჩიტლოვი დიმიტრი
წიკლაური მევლუდი
პატიაშვილი ჯუმბერი
ნათელაშვილი შალვა
გელაძე ვაჟა
ოთარაშვილი ვაჟა
ბალაშვილი ვალოდია
აბალაკი გივი
ბუზალაძე ვასილი
ხვედელიძე გივი
კურტანიძე ჯუმბერი
ბალიაშვილი ივანე (ვალიკო)
გელაძე ავთანდილი
წითლანიძე გიორგი
ალექსანიანი ფერდინანდი
სნხჩიანი ჟორა
ლობჟანიძე გივი
მახალდიანი სოსო
ჩაკვეტაძე მურთაზი
გაზდელიანი თენგიზი
ცინდელიანი ლია
ვეფხვაძე ნოდარი
ქაშაკაშვილი ამირანი
ენუქიძე ზაზა
გორგოძე ჯემალი
გეწაძე გურამი
ბურციძე ბეჟანი
კოხრეიძე ნოდარი
ჩხენკელი მიხეილი
კიკნაძე გიორგი
ვარდოსანიძე ლევანი
აბესაძე ინგუშა
შაშიაშვილი თეიმურაზი
ბერიძე კონსტანტინე
კილაძე ანზორი
თავართქილაძე ანზორი
კალანდაძე თენგიზი
კოხია ოთარი
კეკელია შალვა
ნადარაია ნუგზარი
მელია რომანი
ნადარეიშვილი თამაზი
წოწონავა ანზორი
ფენდერავა არნოლდი
საჯაია ჯემალი
ნაკაშიძე ბადრი
ქაჯაია მერაბი
ცივაძე დავითი
ქარცივაძე ნოდარი
ცინცაძე თამაზი
იაკობიძე ვაჟა


FaceBook Twitter Digg MySpace Delicious Google ელფოსტაბეჭდვა
თვითმმართველობის არჩევნებამდე დარჩა 21.10.2017 08:00
მედიაცენტრი live
არქივი
«« აგვისტო 2019 »»
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31