ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო
832272
55.42%
საარჩევნო ბლოკი „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა”
256547
17.08%
არჩევნებში მონაწილეობას მიიღებს 25 პოლიტიკური პარტია და 5 საარჩევნო ბლოკი
არჩევნებში მონაწილეობას მიიღებს  25  პოლიტიკური პარტია  და 5 საარჩევნო ბლოკი
11 სექტემბერი, 2017 წ.
2017 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოთა არჩევნებში მონაწილეობის მიზნით ცესკოში რეგისტრაცია გაიარა 36 პოლიტიკურმა პარტიამ, საიდანაც 25 პოლიტიკური პარტია დამოუკიდებლად მიიღებს არჩევნებში მონაწილეეობას, ხოლო 11 პოლიტიკური პარტია 5 საარჩევნო ბლოკში გაერთიანდა. 




პარტიის სახელწოდება სახელწოდება, რომლითაც მონაწილეობს არჩევნებში ხელმძღვანელი პირი
1 პ/გ  "ახალი მემარჯვენეები" "ახალი მემარჯვენეები" თავმჯდომარე
მამუკა კაციტაძე
2 პ/გ მამულიშვილთა ორდენი "სამშობლო" მამულიშვილთა ორდენი "სამშობლო" თავმჯდომარე
გრიგოლ სოხაძე
3 პ/გ   "საქართველოს ერთობისა და განვითარების პარტია" "საქართველოს ერთობისა და განვითარების პარტია" თავმჯდომარე
ჯონდო ჯავახიშვილი
4 პ/გ "ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო" ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო ხელმძღვანელი პირები:
გიორგი კვირიკაშვილი კახა კალაძე
5 პ/გ "მოძრაობა სახელმწიფო
ხალხისთვის"
"მოძრაობა სახელმწიფო
ხალხისთვის"
თავმჯდომარე
ნიკა მაჭუტაძე
6 პ/გ "საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი" "დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი" დავით თარხან-მოურავი ირმა ინაშვილი
7 საქართველოს ლეიბორისტული პარტია "შალვა ნათელაშვილი -
საქართველოს ლეიბორისტული პარტია"
თავმჯდომარე შალვა ნათელაშვილი
8 პ/გ "ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირი" "ტრადიციონალისტები" თავმჯდომარე აკაკი ასათიანი
9 პ/გ "გაერთიანებული დემოკრატიული
მოძრაობა"
მპგ "გაერთიანებული
დემოკრატიული მოძრაობა"
თავმჯდომარე
ნინო ბურჯანაძე
10 პ/გ"სამართლიანობის აღდგენის კავშირი ხმა ერისა: უფალია ჩვენი სიმართლე" "ზვიადის გზა უფლის სახელით [სამართლიანობის აღდგენის კავშირი; მეანაბრეთა ასოციაცია; იპოთეკით დაზარალებულთა დარბაზი; ალტერნატიული პირადობის დაშვების ლიგა; უფალია ჩვენი სიმართლე]" თავმჯდომარე მიხეილ (გელა) სალუაშვილი
11 პ/გ "თავისუფლება - ზვიად გამსახურდიას გზა" პოლიტიკური მოძრაობა
"თავისუფლება - ზვიად გამსახურდიას გზა"
თავმჯდომარე კონსტანტინე გამსახურდია
12 პ/გ "ქართული დასი" "ჯონდი ბაღათურია - ქართული დასი" თავმჯდომარე ჯონდო ბაღათურია
13 საქართველოს ერთიანი კომუნისტური პარტია "სოციალისტური საქართველო - კომუნისტები" თავმჯდომარე თემურ ფიფია
14 პ/გ "მრეწველობა გადაარჩენს
საქართველოს"
"მრეწველები" თავმჯდომარე
ზურაბ ტყემალაძე
15 პ/გ მშრომელთა  სოციალისტური პარტია მშრომელთა სოციალისტური პარტია თავმჯდომარე თამაზ ჯაფოშვილი
16 პარტია "საქართველო" საქართველო თავმჯდომარე
გიორგი ლილუაშვილი
17 მერაბ კოსტავას საზოგადოება მერაბ კოსტავას საზოგადოება თავმჯდომარე
ვაჟა ადამია
18 "საქართველოს რესპუბლიკური პარტია" "რესპუბლიკური პარტია" თავმჯდომარე
ხათუნა სამნიძე
19 პ/გ "პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა" პროგრესულ-დემოკრატიული მოძრაობა თავმჯდომარე ლაშა სტურუა
20 პ/გ "ეროვნული ფორუმი" შენების მოძრაობა ჯაბიძე გოჩა
21 პ/გ "მემარცხენე ალიანსი" "მემარცხენე ალიანსი" კახა ძაგანია იოსებ შატბერაშვილი
22 პ/გ "ახალი ქრისტიან-დემოკრატები" "ახალი ქრისტიან-დემოკრატები" ნიკოლოზ ჯოგლიძე
23 პ/გ "თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის" "თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის" თავმჯდომარე თამაზ მეჭიაური
24 პ/გ "საქართველოს კომუნისტური პარტია" "საქართველოს კომუნისტური პარტია - სტალინელები" გენერალური მდივანი ივანე წიკლაური
25 პ/გ  "ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა" "ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა" თავმჯდომარე დავით შუკაკიძე
საარჩევნო ბლოკები

საარჩევნო ბლოკი ბლოკში გაერთიანებული პარტიები ხელმძღვანელი პირი
1 "ბაქრაძე, უგულავა-ევროპული საქართელო" "ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის" გიორგი უგულავა
"მოძრაობა თავისუფალი საქართველოსთვის"
2 "გიორგი ვაშაძე-ერთობა ახალი საქართველო" "ახალი საქართველო - პოლიტიკური პლატფორმა" გიორგი ვაშაძე
"ევროპელი დემოკრატები"
3 "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა" ნიკანორ მელია
"საქართველოს ქრისტიან- კონსერვატიული პარტია"
ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
4 დიმიტრი ლორთქიფანიძე, კახა კუკავა- დემოკრატიული მოძრაობა- თავისუფალი საქართველო" "დემოკრატიული მოძრაობა - ერთიანი საქართველო" გრიგოლ ბარამიძე
"თავისუფალი საქართველო "
5 სახალხო-ხალხის ერთსულოვნება "ხალხის პარტია" ალექსანდრე კობაიძე
"სახალხო პარტია"

პარტიის სახელწოდება

სახელწოდება, რომლითაც მონაწილეობს არჩევნებში

ხელმძღვანელი პირი

 

1

 

პ/გ "ახალი მემარჯვენეები"

 

"ახალი მემარჯვენეები"

თავმჯდომარე

მამუკა კაციტაძე

 

2

პ/გ მამულიშვილთა ორდენი "სამშობლო"

მამულიშვილთა ორდენი "სამშობლო"

თავმჯდომარე

გრიგოლ სოხაძე

 

3

პ/გ  "საქართველოს ერთობისა და განვითარების პარტია"

"საქართველოს ერთობისა და განვითარების პარტია"

თავმჯდომარე

ჯონდო ჯავახიშვილი

 

4

პ/გ "ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო"

ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო

ხელმძღვანელი პირები:

გიორგი კვირიკაშვილი კახა კალაძე

5

პ/გ "მოძრაობა სახელმწიფო

ხალხისთვის"

"მოძრაობა სახელმწიფო

ხალხისთვის"

თავმჯდომარე

ნიკა მაჭუტაძე

6

პ/გ "საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი"

"დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი"

დავით თარხან-მოურავი ირმა ინაშვილი

 

7

 

საქართველოს ლეიბორისტული პარტია

"შალვა ნათელაშვილი -

საქართველოს ლეიბორისტული პარტია"

თავმჯდომარე შალვა ნათელაშვილი

8

პ/გ "ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირი"

"ტრადიციონალისტები"

თავმჯდომარე აკაკი ასათიანი

9

პ/გ "გაერთიანებული დემოკრატიული

მოძრაობა"

მპგ "გაერთიანებული

დემოკრატიული მოძრაობა"

თავმჯდომარე

ნინო ბურჯანაძე

10

პ/გ"სამართლიანობის აღდგენის კავშირი ხმა ერისა: უფალია ჩვენი სიმართლე"

"ზვიადის გზა უფლის სახელით [სამართლიანობის აღდგენის კავშირი; მეანაბრეთა ასოციაცია; იპოთეკით დაზარალებულთა დარბაზი; ალტერნატიული პირადობის დაშვების ლიგა; უფალია ჩვენი სიმართლე]"

თავმჯდომარე მიხეილ (გელა) სალუაშვილი

FaceBook Twitter Digg MySpace Delicious Google ელფოსტაბეჭდვა
თვითმმართველობის არჩევნებამდე დარჩა 21.10.2017 08:00
მედიაცენტრი live
არქივი
«« დეკემბერი 2019 »»
ორ სა ოთ ხუ პა შა კვ
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31